| AdytzTheWolf a întrebat:

Salutare TPU, sunt un baiat de 14 ani, si nu stiu din ce motiv o gasca de 2 baieti si 2 fete isi bat joc de mine, ma intelegeam bine cu ei nu aveam probleme, acum au inceput toti sa isi bata joc de mine si nu stiu de ce, nu sunt genul fatalau care face tot ce ii se spune, sau genul moale, ba chiar din contra sunt un tip dur, nu sunt genul cu gura mica, sunt foarte tupeist si nu stiu de ce acea gasca cat si alte cunostinte ma trateaza ca pe un ratat, ma trateaza ca un inferior al lor desi dintre toti eu am cel mai mult tupeu, cred ca este din cauza ca sunt amabil cu toata lumea, mereu sunt calm si vorbesc normal, cred ca din cauza asta se poarta asa cu mine pentru ca stiu ca nu voi face nimic sa le raspund, voi ce credeti ar trebui sa fac o schimbare la mine sau sa revin la tipul tupeist si cu gura mare(asta de obicei ma baga in multe belele si mai luam si bataie), va cer ajutorul cum ar trebui sa fiu ca lumea sa nu ma ai trateze in felul asta

Răspuns Câştigător
| Tooooo a răspuns:

PAi probabil i`ai deranjat cu ceva sau poate ai avut chiar prea mult tuupeu nu te lasa descurajat si nu te considera ratat ca, cu siguranta nu esti fi mai dur daca ei vor` sa injuri incearca sa fi si tu asa cum sunt ei cel putin in preasma lor daca nu vrei sa iesi din acea gasca pai sa ai tupeu si sa fi nesimtit nu e tot acelasi lucru incearca sa fi tupeist si cu bun simt si astfel n vei intra nici in belele si vei ramane langa gasca comportate asemenea lor si nu te lasa batjocorit de nimeni toti suntem la fel daca vor sa faca misto de tine arata-le ca nu te deranjeaza si fa glume pe seama asta incearca sa fi amuzant sa le placa de tine si asa vei fi mereu apreciat de catre prietenii tai adopta alt stil de viata si cu sigurant a asta te v-a schimba eu stiu cum e ca si aici e un baiat mai tacut si il batjocoresc incearca sa te apropii mai mult de ei si sa afli partea lor sensibila ca toti oricat de duri am fi avem o parte sensibila poate ai fost mult prea tupeist si din acest motiv ei s`au suparat pe tine si vb mai dur daca zici ca vb normal [poate te cred fatalau demonstreazale ca nu esti deloc asa fa o fapta curajoasa si daca nimic din astea nu merg atunci fa-ti alti prieteni pentru`ca astia nu te merita si sunt nesimtiti daca fac asa cu tine si eu am tot 14 ani dar cu mine nu fac asa mai mereu sun in centrul atentiei dar las fitele la o parte ca si prin a fi modest poti obtine ceea ce iti doresti Succes scumpete:*:X!

5 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Rupe-le fasu' la aia 2 (:

| Tooooo a răspuns:

Ms pentru funda:*:X

| micutsa19 a răspuns:

In primul rand nu conteaza ce spun altii, important este sa te simti uh bine in pielea ta nu le da atentie la un momendat se vor plictisi si vor renunta arata-le cat de indiferent poti fi, ignoranta doare cel mai tare

| ROCKERforever14 a răspuns:

Da te inteleg si eu la fel am fost amabil cu toti si peurma cind cer ajutor bam nu nu nu si toti imi umblau prin lucruri ca stiau ca artur nu zice nica pina cind am luat-o razna si ultimul care a pus mina pe lucrurile mele era ca un stejar dar dupa ce i-am spart capu cu compasul acum e un papa lapte si de atunci n\toti se tem de mine fa si tu vesi ca cineva iti cere ceva nu si gata cere de la altcineva hi rau malefic as zice da nu tare si asta pentru un timp si daca nu merge discuta serios cu prieteni tai si cind gasca aia de fraeri isi mai bat joc de tine riposteaza speriei santajeazai tipi aia doi se fac pe mari ca sa dea bine la fete tu jignestii fai sa regrete ca sau luat de tine ok

| AstaMicăăEoBestie a răspuns:

Daca ei te iau la misto asa cum spui tu crede`ma nu iti sunt prieteni adevarati! daca tu te simti bine in pielea ta nu are rost sa te schimbi! crede`ma vei avea mult de castigat daca ramai asa sociabil si calm! happyhappy