| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

Salut ???? Eu și încă 3 prieteni am fost luați la secția de politie fiindcă cineva a dat cu spray paralizant " cred" în baie la școală. Nu a dat nici unul dintre noi dar am fost luați la secție sa spunem cine a dat. Noi nu am spus și ne-au zis ca o sa ne trimită amenda 10 mil acasă fără ca noi sa semnam ceva sau sa dam vreo declarație. Decât ne. A luat datele. Este posibil?

1 răspuns:
| Irinelp a răspuns:

Daca stiti cine a dat cu paralizant dar nu vreti sa spuneti cine a facut asta atunci amenda este justificata dar daca voi nu stiti cine a dat atunci amenda este nejustificata si o puteti contesta.