| George0508 a întrebat:

Salut.Eu sunt un băiat care pune la suflet,chiar dacă din exterior prietenii imi spun ca sunt nepăsător și de piatra eu de fapt in interior chiar sufăr când cineva mă vorbește de rău,chiar dacă încerc sa fiu pe placul tuturor,sunt pasionat de mașini și motoare,dacă vb despre ele mă laud,dacă am o zi proasta și vb cu cineva puțin mai urat sunt arogant,dacă nu fac un lucru pe care nu îl vreau sunt fițos, întotdeauna se găsește cineva sa vorbească.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai creier si esti om inteligent, deci capabil sa iti poti ajusta comportamnetul in asa fel incat, sa te lauzi mai ptin, sa nu mai vorbetsi atat de motoare si masini, daca nu vrei sa mai fii barfit si sa suferi.
Cealalta varianta este sa-i ignori pe toti cei care te barfesc, sau sa eviti sa mergi acolo unde merg si ei.

| George0508 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu o fac ca sa mă laud, o fac pentru ca e o pasiune și imi plac la Nebunie, cui ii plac, o sa înțeleagă despre ce vorbesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru George0508):

Am mai explicat, ce-ti place tie la nebunie, nu inseamna ca place si altora.
Trebuie sa pui o limita si o doza de bun simt in fiecare explicatie si asta iti va fi foarte usor, daca esti un om inteligent, fiindca prea multa vorbarie despre tine, duce la laudarosenie si oamneii sunt deranjati de asa ceva.
Asta daca te intereseaza sa mai fii prieten cu ei, ca al fel de bine poti gasi un prost, cares a te asculte vorbind ce vrei tu sa-i povestesti, pana maine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ei vorbesc despre tine, înseamnă că i-ai impresionat, ai produs un impact asupra lor. Să fii bucuros de asta.

| Andreeush a răspuns:

Ar fi mai bine să nu mai asculți ce zice lumea.

| Sofer a răspuns:

Și eu sunt la fel ca tine. Pasionat de mașini și as vorbi fără oprire.
Si eu mai pun la suflet când cineva îmi arunca o vorba urata dar încerc sa nu mai bun și sa fiu cât mai indiferent.

| Vikaa a răspuns:

Daca mananca rahat, da-le si lingura ca au nevoie. Si pe mine ma barfeste toata lumea, dar asta e gura lumii, nu ai ce face.

Răspuns utilizator avertizat
| ArisTOTelx a răspuns:

Unde placerea nu e acceptata, visul dispare.