| lol2 a întrebat:

Ex: Daca ma duc la, liceul tudor vianu la unu dintre profilele mate-info, stiinte social sau stiinte ale naturi, ce pot iesi dupa ce termin liceul? Adica sa imi spune.ti despre fiecare profil imparte

Răspuns Câştigător
| mgvr a răspuns:

Mate-info: informatician, profesor de informatica/matematica si alte meserii pe domeniul IT etc

Stiinte sociale: avocat, procuror, judecator, primar, presedinte, consilier local, profesor de istorie/stiinte sociale etc

stiinte ale naturii: medic, profesor de biologie/chimie/fizica, asistent medical, psiholog etc

| andreirapid a răspuns (pentru mgvr):

Nu sunt de acord cu tine! In primul rand nu conteaza liceul ci facultatea pe care o faci (asta cat mai conteaza) iar in al doilea rand presedinte poti iesi si din marinar sau securist, ori pupator de picioare laughing, la fel si la primaria, acolo chiar si ciobani pot fi 1

2 răspunsuri:
| andreirapid a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci, conteaza doar facultatea!