| Konata a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa si nu stiu cu sa-l fac sa-si dea seama de asta. El se baga in seama cu alte fete insa parca la mine se uita altfel. Imi cere mereu sfatul cand e vorba de teme si altele. chiar il plac si a-si vrea sa fac ceva ca sa-l lamuresc in privinta asta happy. Sugestii si sfaturi? happy. Va rog seriozitate.

10 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Trebuie sa-i dovedesti ca il placi.
Zambeste-i!
Razi la glumele lui!
Stai cat mai mult in preajma lui.
Priveste-l pe ascuns!
Isi va da seama sigur, ca il placi.

| Azµre a răspuns:

Să vorbești cu el mai multe, întrebă-l lucruri mai personale, ce îi place, ce hobby-uri are, vezi unde vă potriviți, propune-i să faceți acel lucru împreună!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

A pus si el ochii pe tine dar ajuta-l

| valentingb a răspuns:

Banuiesc ca deja vorbiti, glumiti, va intelegeti bine. Ai urmatoarele metode:
1. Zambeste-i. Zambeste-i frumos, mai ales cand vezi ca se uita la tine cumva, sau cand iti place ce face. Ca si cum ai spune "cald" si cand nu iti place trage-i o privire ca si cum ai spune "rece".
2. Uita-te in ochii lui. Va faceti temele impreuna, deci stati aproape unul de altul, uita-te in ochii lui. Asta poate duce exact unde vrei.
3. Masura extrema: ia-l de mana. Asta e ca si cum i-ai desena, ca pentru clasa a doua. Oricine intelege mesajul.

In ordinea asta trebuiesc incercate, una din ele sigur va trimite mesajul tau. Cum va reactiona el, depinde.Totusi, fiind in aceeasi clasa, daca va despartiti, iti va fi foarte greu, te anunt de pe acum.

| Konata explică:

Multumesc mult de sfaturi :* insa am uitat sa specific un lucru: el este cel mai inalt abiat din clasa iar eu una dintre cele mai scunde sad. Are vreo importanta? love struck

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Depinde. Câţi ani ai?!
1. Poartă-te frumos, fii îngrijită, vorbeşte frumos.
2. Zâmbeşte cât mai des, zâmbetul face minuni.
3.Ia-l de mână, priveşte-l în ochii, dar fii decentă.
4. Poţi afla de la o prietenă dacă te place dar şi altfel:
-De obicei, picioarele ni se îndreaptă către persoanele care ne plac.
-Dacă îţi zâmbeşte, te priveşte în ochii, mâinile sale sunt aproape de mâinile tale, sigur te place!
Dar eu zic că, dacă ai sub 15 ani, eşti prea mică că să ai iubit.

| Z6 a răspuns:

Simplu. Ii dai de inteles, zambestei mereu, razi la glumele lui, normal el ar trebui sa faca primul pas dar daca ezita sa-l faca, fa-l tu! N-ai nimic de pierdut.

| RuxMorgenstern a răspuns:

Trebuie sa ii spui si sa vezi ce zice acesta pentru ca nu are rost sa incerci sa te faci placuta sau altele daca el nu te place. Daca iti este rusine sa ii spui trebuie sa iti faci curaj caci daca stai in umbra o alta fata va lua locul si se va uita numai la ea. Tot ce trebuie sa faci e sa ai curaj si daca esti o fata mai fricoasa sau mai retrasa, fii tare! Mult noroc!

| RuxMorgenstern a răspuns:

A si inca ceva in legatura cu faptul ca el este inalt si tu scunda, depinde daca ii place lui sau nu pentru ca nu toti baietii sunt la fel ok? Ai grija ce ii vei spune! paa!

| Deyutzzzza a răspuns:

Poti gasi subiecte comune despre care sa vorbiti amandoi, poti sa-l inviti la film, patinoar, etc. Poti ruga o colega sa-l intrebe, sau spune-i direct ca-ti place de el si vezi cum reactioneaza.