| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

Îmi puteți da nişte sfaturi dacă vă rog, în legătură cu cititul? Cum pot face să citesc mai repede? Am de citit foarte multe cărți şi nu ştiu cum să citesc mai repede.
Ajutor!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

PRin exercitiu si te concentrezi doar la carte fara alti factori externi

| addy200 a răspuns:

Nu poți face dintr-o dată..pac și citești repede. Asta se întâmplă pe parcurs când citești, doar exersând. Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru addy200):

Mersi!

| Valentina400 a răspuns:

Citeste in continuare multe carti, vizioneaza filme cu subtitrari.