| Aenoenienanonim a întrebat:

Salut la toata lumea, sa va spun cate ceva despre mine, eu sunt Stefan. puteti sa imi spuneti bone. Eu sunt foarte pasionat de tot ce contine cuvantul "Lupta". De la Box, pana la Mma, Greco-romane- etc, asa, si acum ceva timp, am observat ca nu imi este frica de bataie, si ma pot confrunta cu oricine fara emotii. Gandul meu de fapt, era sa realizez ceva din asta, mi se parea ca am talent si am de gand sa fac ceva bani din asta, s-au cel putin un hobby. Asa cum m-am uitat in jur, si am vazut ca lumea e infricosata cand aude de bataie, si sunt putin cu curaj pentru a arata asta. Asa, acum ca sa trec la subiect, probabil va inrebati pentru ce am deschis acest blog nu? Ei bine raspunsul e simpu!
Sa creez o echipa de baieti intre 13 - 17 (Maxim 18 ) sa stea in bucuresti! ani pasionati de aceasta chestie numita (Lupte de Strada) sau cum mai considera unii, "batai illegale", Nu conteaza cat de bun esti. trebuie sa dovedesti ca esti fara frica. Acum un an si ceva am facut cam acelasi lucru si iesise ceva frumos, adica eram vreo 7 baieti, pus pe scandal... mergeam prin curtile liceelor si provocam baieti pe bani la bataie...si asa faceam cateva milioane pe zi, cand lumea se obisnuieste cu ideea, vom organzia ceva de genul "concurs" pe bani, sa zicem 50ron inscrierea, sa zicem 20 de persoane(curajoase) care participa ar venii 5 milioane premiul, eu cred ca cineva sar lupta pentru banii asta.

Deci in concluzie, ( crezi ca poti?) vrei sa te remarci intr-un fel si sa iti arati talentul la luptele de strada? haideti sa o facem, in primul rand ne vom intalnii, mergem undeva unde nu e nimeni, sa vedem ce poate fiecare sa faca;) si facem un fel de preselectie, cate o porecla, un nume de echipa si ii dam drumul;) cine e interesat sa lase un mesaj s-au ID-ul... Pace! s-au vizionati blogul meu si vorbim acolo! http://blodandbone.blogspot.com/!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Dacă tot îţi place bătaia şi eşti talentat, de ce nu o faci într-un cadru organizat?
Sunt atâtea cluburi, mai ales în Bucureşti. Acolo puteţi avea cine să vă îndrume şi spaţiul este gata amenajat.
Aşa ca tine, împreună cu câţiva amici am început şi eu. Dar după ce s-a lăsat cu oase rupte ( unul dintre noi a fost nevoit să-şi pună mâna în ghips ) şi am văzut că nu evoluăm în nici o direcţie am mers la un club, eu m-am orientat spre Karate - Do.
Dacă vrei să ajungi un bun sportiv şi nu un golănaş de stradă, dacă vrei să fii recunoscut ca valoare ai nevoie de un club bun, de un antrenor bun şi de multă muncă fizică dar nu-ţi neglija nici psihicul care te va ajuta să te concentrezi, să treci mai uşor peste înfrângeri şi să fii în final un bun luptător.
Încearcă să citeşti Calea Samuraiului.
Mult succes!

2 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Tu te crezi în filme?laughing

| clauss a răspuns:

Fara violenta