| Bogdan_6077 a întrebat:

Salut la toti happy. Am o intrebare pentru voi... cunosc o fata de varsta mea ( 14 ani ) care am cunoscut-o in luna Mai... ea mi-a zis acum 2 zile ca ma iubeste... si eu i-am spus acelasi lucru dar am vazut ca avea la avatar o poza cu un baiat de care mi-a zis ca a fost fostul prieten din cate am inteles eu... eu nu mai inteleg nimic... ce sa fac?

20 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Poate inca mai tine la fostul prieten si vrea sa il faca gelos prin tine. Este grav daca il vede pe fostul in tine. Incearca sa vorbesti cu ea. Urmareste-i comportamentul. Daca cand este cu tine vorbeste mai mult despre el decat despre tine, ar fi timpul sa-i spui "pas".

| Silvia a răspuns:

Eu in locul tau as fi intrebat`o de ce mai tine poza cu fostul.big grin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Probabil inca mai tine la fostul prieten... Poti insista si o sa fii cu ea. O sa o ajuti sa treaca si peste fostul prieten si o sa-ti fie - cel putin - recunoscatoare.

| Parintele a răspuns:

La 14 ani ai ei ce pretentii ai? Tu cat ai?

| Casiana a răspuns:

Eu cred ca totul se rezolva prin comunicare...Simplu:Intreab-o daca ii place de tine, daca zice DA at spune-i ca nu iti demonstreaza asta prin a pune la avatar o poza cu alt baiat... O sa vezi ca cu o discutie se rezolva totul... Daca vrei trimite-mi un mesaju p privat, sa vad cum se termina povestea...pa pa!

| danutza a răspuns:

Faza e ca ii place sa se joace cu sentimentele tale si nu pune suflet nu merita ai abia 14 ani :p si in plus sunt o multime de fete singurehee hee

bafta happy

| dEutSa_8892 a răspuns:

Intreab-o de ce inca mai tine poza lui la avatar, daca te iubeste pe tine si daca nu mai are nici o legatura cu respectivul...

| cooola a răspuns:

Dai o poza cu tine, sa o puna la avatar... Vb cu ea, vezi ce are in cap...nu stiu cat de mult o sa reusesti sa afli, dar totusi incearca. poate ca o sa devii tu prieteni ei,,, si avatarul se schimba, nu crezi?

| NuConteazăCine a răspuns:

Inca mai tine la fostul ei prieten, asta e clar. insa e cam ciudat sa ai la avatar poza cu FOSTUL iubit, nu crezi? thinking Ai mare grija sa nu fie inca impreuna cu el straight face Si daca amandoi ati recunoscut ca va iubiti. dc nu sunteti impreuna? Trebuia sa-i ceri cateva explicatii legate de avatar... daca spune ca te iubeste, dc are poza cu altu? Intreab-o ce este cu avatarul. happy

| shishilik a răspuns:

Poti sa o intrebi inca o data daca te iubeste, si daca zice ca d, intreaba daca vrea sa fie cu tine(suna demodat, dar...). Daca zice ca da, cere-i sa schimbe poza, sau intreaba de ce o mai tine. mai sunt defectiuni la mess, si se mai blocheaza...big grin

| Dan a răspuns:

Trimite o poza cu tine si mai vb cu ea, incearca, insista, nu te lasa, fi barbat. Succes!

| AlliCe a răspuns:

Deci in primul rand OAu!laughing Pana acum am vazut ca fetele puneau intrebari de genul asta. Sunt sigura ca voia sa te faca gelos Un sfat: IUBITIVA!:X

| ioanna a răspuns:

Eu zic sa lasi deocamdata lucrurile sa se desfasoare de la sine.Pe data ce are la avatar o poza cu fostul(dupa cum zice ea), inseamna ca itre ei mai exista ceva, daca se desparteau definitiv aceasta poza nu avea ce sa caute acolo. Nu? Gandeste-te si tu putin. Cu timpul, studiind-o mai mult, iti vei da seama daca intr-adevar este potrivita pentru tine si daca poti avea incredere in ea. Stii cum se spune:timpul le rezolva pe toate. Asa ca tu comporta-te normal cu ea, si da-i timp sa se gandeasca: cu tine, sau cu celalalt

| Bogdan_6077 explică:

Suntem din aceeasi clasa am iesit si afara cu ea...eu nu stiu ce sa zic poate nu e pregatita?

| Bogdan_6077 explică:

Are doar o poza cu respectivul... nici nu e din cluj ( de unde sunt eu ) e ciudat poate vrea mai multa atentie sau sa nu?

| Bogdan_6077 explică:

Asa ne-am certat gata s-a dus tot multumesc tuturor pentru tot

| Bogdan_6077 explică:

GAta v-am spus s-a terminat! crying nu mai avem nimic Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ti-a spus ca e o poza cu un fost prieten, ar fi trebuti sa o schimbe in max 1 sau 2 zile. Daca inca o mai tine, inseamna ori ca nu-i pasa de tine, ori ca ii pasa de amandoi. Sper sa nu te ia de fraier... Cel mai bine incearca sa o intrebi ceva mai dur (dar nu pe ton de cearta, ca abia s-a format o legatura intre voi si nu cred ca vrei sa o rupi). Daca ea o ia pe ocolite... ar trebui sa te pregatesti sa uiti de ea

| andreia_8426 a răspuns:

Probabil au ramas doar amici dar mai bine e sa o intrebi.
Dar daca a spus ca te iubeste e posibil sa fie asa.

| felina a răspuns:

Chestia cu indragostitul...nu stiu ce sa zic.Clar este ca de ceea ce ti-a zis nici ea nu e sigura din moment ce are poza la avatar cu alt tip.Intreab-o,si mai lasa-i putin timp de gandire pana ce va lua decizia finala. Dar oricum, daca intr-adevat ti la ea, luptawinking. Succes!