| TwiXXXie a întrebat:

Salut, mă confrunt cu o dilemă să zic așa.Toată viața mea când a fost vorba să întreb o fată dacă vrea să fim împreună sau dacă mă place... ezitam, am pierdut multe ocazii în acest fel, din cauza faptului că îmi este teamă de sentimentul de respingere, adică îmi este teamă ca o fată să îmi spună nu. Habar nu am de ce, aveți sugestii cum aș putea să schimb acest lucru?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In privinta asta trebuie sa risti, dar sa nu eziti.Depinde si de modul in care abordezi situatia. Poate avea un prieten, sau nu.Prinde curaj,si daca-ti place,mergi la ea cu o floare.Pur si simplu,doar i-o oferi.O fata mai,, dezghetata,, va intelege gestul, iar daca te intreaba cu ce ocazie, spui simplu ca ai dori sa iesiti impreuna la un suc.Imagineaza-ti mai multe,, scenarii.Curaj.

6 răspunsuri:
| lecsy a răspuns:

In primul rad daca nu incerci nu ai de unde sa aflii.
Incerca sa fi mai dechis la lucrurile astea si daca o fata te respinge asta e mergi mai departe e ceva firesc sa mai fi si respins.
Dar chestia e ca depinde si de fata.Si sa stii ca si fetele au aceeasi rectie cand vine vorba de un baiat

| puisor98 a răspuns:

Pai straight face mie sincer nu prea imi plac frazele gen ''vrei sa ne combinam'' imi place sa-mi arate asta,adica sa se apropie de mine, sa-mi ofere multa atentie etc, eu zic sa faci si u asa, adica renunta la gandul ca daca nu intrebi ''vrei sa fim impreuna'' inseamna ca nu poti avea o relatie cu ea, apropiete de ea, fa gesturi mici dar finutze, daca si ea iti raspunde intr-un fel la aceste gesturi, tot ce trebuie sa faci este sa o saruti si gataa :X

| TwiXXXie explică (pentru puisor98):

Stai linistita ca nu obisnuiesc sa intreb direct tongue

| puisor98 a răspuns (pentru TwiXXXie):

Hei.dar nu am zis asta straight face

| TwiXXXie explică (pentru puisor98):

Si apropo de faza sa ma apropii de o fata si sa-i acord atentie am facut asta cu toate fetele, eu nu sunt tipul care le zice direct dar de cele mai multe ori am ajuns in friendzone, posibil din cauza ca am asteptat prea mult big grin

| puisor98 a răspuns (pentru TwiXXXie):

Posibilhee hee