| mirel_7729 a întrebat:

Salut ma numesc mirel si am 14 ani imi place de o fata de la mine de pe strada ma inteleg foarte bine cu ea mergem impreuna la scoala venim impreuna o plac foarte mult dar imi este rusine sa-i spun. ce sa fac

12 răspunsuri:
| Alexăndruţaa a răspuns:

Vorbeste frumos cu ea...si poate ca daca ii spui ce simti... poate simte acelasi lucru...incerca cu rusinea mori de foame

| elena a răspuns:

Nu-i suficient, pentru varsta ta, ca doar mergeti impreuna la scoala?
Dupa ce-i spui ca o placi ce urmeaza sa ne intrebi? Daca poti s-o saruti?
Poarta-te normal, aveti ce discuta nu neaparat despre dragoste... daca ea merge cu tine inseamna ca se simte bine in compania ta... daca ii spui ca o placi si ea te paraseste?

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca fata aia NU are 17 ani, da-i o floare, in fiecare dimineata chiar... Si apuc-o si tu de-o mana, ca nu te musca. happy

| Psihoyounger a răspuns:

@mirel, ti s-a zis deja ce sa faci

@cooola, scuza-ma, dar putina gramatica nu strica!

| cooola a răspuns:

Vorbeste cu ea pe mess, intreab-o ca intre"amici" ce baiati ii plac iei, ia-o pe ocolite...vezi ce spune... si nu trebuie sa fii rusinos, cu rusinea mori de foame... bfthappy eu nu iti pot spune sa ii deai flori(pentru ca eu le urasc, nu suport frlorile) vezi ce ii place ieihappy.bft

| urbanghost a răspuns:

Cu rusinea mori de foame, zii ca-ti place de ea si vezi ce reactie are! big grin

| rozalia25 a răspuns:

Ofera-i o floare. Spune-i ca e frumoasa. Si vezi cum iti raspunde. Spune-i ca te bucuri ca o vezi, invit-o sa va faceti temele impreuna, la tenis, sau la film. Restul va veni de la sine.

| MissCamelia a răspuns:

Afla-i nr de tel, vb des cu ea pe mess si la un mom dat spune-i natural "hai la un film/suc", in functie de reactia ei vezi ce e de facut

| Daddy_9411 a răspuns:

Si eu zic la fel, intr-o buna zi cand va intoarceti de la scoala ia`ti inima in dinti si ia`o de mana. In functie de reactie o sa stii ce faci mai departe. baftabig grin

| victoriasss a răspuns:

Invit-o intr-o seara la o plimbare, dupa care o saruti si o intrebi daca ar fi de acord sa mai ieshiti impreuna. Daca te place la sigur raspunsul va fi afirmativ.

| laur_y92 a răspuns:

Incarca prin msje. nu-i spune numele tau d la inceput.vezi daca e intersata sa-si fac prieten.si pana la urma fatzi curaj si spune-i ce-ai p inimioara.winking

| maychy a răspuns:

Vorbeste cat mai des cu ea si vezi daca are emotii pentru tine si daca are ia-ti inima in dinti si spune-i daca te iubeste si spune-i ca si tu o iubesti.