| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mama are o colega cu care se stie de foarte mult timp si sunt ca si surorile, se viziteaza des si 'problema' mea este că am cam început sa ma îndrăgostesc de colega asta a mamei, eu am 18 ani, ea are in jur de 40 si de fiecare data simt ca e chiar interesata de fiecare subiect ce il descind si privirea ei ațintita spre ochii mei nu o pot masura in cuvinte. Ideea este ca in primul rand mi-e cam rușine sa incerc sa trecem la urmatorul nivel al 'relației' noastre, adica nu am curajul sa ii spun despre treaba asta. Iar în al doilea rand imi este ca o sa i se para cam 'aiurea' si o sa ajunga zvonul si pe la servici la mama sau chestii de genu. Simt ca ma place mai ales fiindca imi ofera atentia ei si nu se comporta cu mine ca un copil. E ceva ce nu pot descrie in cuvinte dar parca nu as vrea sa inchei totul aici si sa o dau 'uitarii'. Ideea de baza este ca imi e teama ca o sa isi faca probabil o parere proasta despre mine.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

"Ideea este ca in primul rand mi-e cam rușine sa incerc sa trecem la urmatorul nivel al 'relației' noastre,"
Care relatia voastra, mă?
Te inteleg ca hormonii ti-au luat-o razna dar stai cuminte.

| Violleta2022 a răspuns:

Ea te trateaza ca o mama si tu crezi ca te vrea de iubit, asa-i?
Ce naiba este gresit in capusorul tau?
Nici o femeie matura si normala la cap, nu se arunca la copilasii prietenilor, asta este clar.

| VoidEternal a răspuns:

laughing Stai cuminte, boss, nu-ți aprinde singur paie în cap.

| iulia0514 a răspuns:

Te-ai gândit ca poate considera ca ai putea fi copilul ei? Îți da atenție doar pentru că te cunoaște de mic nu pentru ca ar vrea să ajungă în pat cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru una de 40 de ani unul de 18 ani nu există.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Copile revinoți -_-

Relațiile sunt pentru oamenii maturi -_-