| ElectronicPieces a întrebat:

Mi-am cumpărat astăzi un laptop si as vrea sa stiu cum sa fac cu bateria. Laptopul este descărcat complet. Il încarc full sau cum?

Răspuns Câştigător
| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Am trecut si eu prin asta... trebuie sa il bagi la incarcator si sa astepti pana cand se deschide. Daca vrei sa umbli pe el cand s-a deschis vei putea dar trebuie sa-l ti la baterie.
Succes! happy

| ღBelieveInHopeღ a răspuns (pentru ღBelieveInHopeღ):

Aaaa am uitat sa-ti spun....cand se incarca full poti sa sctori incarcatorul (cred ca stiai asta) si daca vrei sa functioneze super repede tine-l mereu in incaarcator cand il folosesti.

5 răspunsuri:
| ElectronicPieces explică:

Am văzut in manual faptul ca trebuie ținut 3 ore înainte de prima utilizare. Faza e ca am mai avut un laptop, dar nu mai țin minte cum am făcut.
Oricum mersi :*

| KaMpEr a răspuns:

Il incarci pana e full.(Recomandat)
? Funda?

| VladAnonim a răspuns:

Pai da. îl lași la încărcat pana se face full, apoi îl scoți... De știut : atunci când stai pe el și îl ții în priza scoate-i bateria...