| vladteodor97 a întrebat:

Howdy!

De curand mi-am luat un laptop ( dell inspiron n5110 ) si am o dilema :
Nu stiu daca trebuie sa tin laptopul nonstop la incarcare sau sa il incarc si apoi sa il deconectez.
Am primit informatii,, cum ca " daca il tin nonstop la incarcat se strica bateria, si as vrea sa stiu daca sunt adevarate sau eronate.

4 răspunsuri:
| alecsa921 a răspuns:

Si eu am laptop si eu il tin nonstop la incarcare deoarece chiar daca este stins si nu este pus la incarcat tot de descarca. si informatiile sunt false!

| lvl1000 a răspuns:

In mod ideal ar trebui:
Nici incarcari/descari dese ale bateriei nu sunt sanatoase ( "oboseste" bateria) nici tinut in priza ( in tensiune) tot timpul nu e o solutie.
Pur si simplu :
1) Il folosesti, il tii in priza daca poti
2) Nu-l folosesti scoate-l din priza

| Jasminee a răspuns:

Eu am laptop si il tin nonstop la incarcare. ar fi mai bine asa ca sa nul fortzezihappy

| Al3x_7829 a răspuns:

Salut si eu am laptop HP si il tin non stop la incarcare dar nu e bine ptc ti se va duce incarcatoru si te uiti apoi la elhappy_)))))