| Apocalipsa22 a întrebat:

Mi-am pierdut buletinul, puteți să-mi ziceit care sunt pași și actele necesare că sa scot altul?
Este nevoie neapărat să merg la poliție sa declar că l-am pierdut?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este nevoie sa mergi la Politie, de urgenta si sa-l declari pierdut.
Ei iti vor da o amenda sa o platetsi dar iti vor permite sa iti faci un alt buletin. Eliberarea unui buletin dureaza 1 saptamana.

| malefica a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ii da amenda! Și eu am pățit asta și nu e așa cum spui!

| Violleta2022 a răspuns (pentru malefica):

Nu primesti amenda, doar daca declari pierderea lui in 24 de ore.

| malefica a răspuns:

Da trebuie sa mergi la poliție și sa îl declari pierdut, certificat de naștere original și copie, adeverința de la consiliu de unde te ai născut și plătești o taxa de 7 lei.

| Apocalipsa22 explică (pentru malefica):

Și cam in cat timp pot să îl iau fiindcă am nevoie urgent de el

| malefica a răspuns (pentru Apocalipsa22):

Durează 5-7 zile și stai liniștit nu primești nicio o amendă! Doar o taxă de 7 lei