| anonim_4396 a întrebat:

Mie nu imi plac cluburile, niciodata nu prea mi-au placut asa de tare. De fapt, sa fiu sincer, le detest, pentru ca acolo, tinerii fac urmatoarele chestii : se imbata, injura, zbiara unii la altii si danseaza ca niste maimute. In rest, nimic altceva. Intr-un timp, ma consideram un izolat pentru ca nu ma duceam in cluburi, si doar mai ieseam pe afara cu niste prietene ( eu fiind baiat, ma inteleg perfect cu fetele ), dar acum am realizat ca asa e cel mai bine. La scoala vorbesc cu colegii tot timpul ( chiar si cand nu ar trebui ), ies cu ei la un suc, vorbesc cu ei pe FaceBook, dar nu ma duc niciodata in cluburi si nici ei nu prea o fac. Mai degraba petrec timp cu familia decat sa ies in club, sau fac alte activitati cand nu vorbesc cu prietenii.

Eu, baiat, nu prea ma inteleg cu ceilalti baieti decat foarte putin, pentru ca ei sunt diferiti, la modul ca injura, fumeaza, unii se si drogheaza, iar eu sunt opusul.

Credeti ca e ok?

5 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

" La scoala vorbesc cu colegii tot timpul ( chiar si cand nu ar trebui )" Adica?
Zici ca vorbesti ca un hipster, te crezi special cand mai ezista mii de alti tineri asa! E ok sa te intelegi mai bine cu fetele, de multe ori poti sa gasesti subiecte de discutie mai usor dar poti sa dai si peste niste "tampe" care stau numai cu "ceva" in gura! Esti opusul la ce? poti sa fi baiat si fara sa te "pisicesti" asa

| anonim_4396 explică (pentru sappy):

Prin prima fraza m-am referit la faptul ca vorbesc si in ore uneori. Nu stiu de ce sun ca un hipster, pentru ca eu nu ma consider special in modul in care crezi tu. Ma cred special daca fac ceva pentru care merita sa te simti asa. Sunt si eu constient ca pot sa dau peste niste tarfe cu ****-n gura, si nu inteleg de ce ma pisicesc.

| neutrino a răspuns:

Este foarte ok, bravo!

| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat ca procedezi asa, nu e nimic gresit in modul in care te comporti.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele articole utile.

| dani2404 a răspuns:

Putini sunt ca tine, genul asta de comportament e pe cale de disparitie, si parerea mea e ca mai bine sa te intelegi cu fetele decat sa devii vreun drogat si sa te intelegi cu baietii.