| TheH3h3 a întrebat:

Salut.Numele meu este Stefan am 15 ani si am o problema ca oricare dintre voihappy Deci imi place de o fata de la mine din liceu, ei ii plac multe lucruri care imi plac mie( genul de muzica, emisiuni tv, etc)Am facut rost de ID-ul ei si nu prea am idee cum si despre ce sa vorbesc cu ea.Eu ma dau cu skateboard`ul si nu prea am fost interesetat cu chestia de chestia cu "dragostea". Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? despre ce si cum sa vorbesc cu ea? Multumesc

3 răspunsuri:
| giovannutzu a răspuns:

Salut.eu sunt ionut si am 21 de ani.
aceeasi situatie am avut eu : la liceul in care invatam eu erau 2 clase de mate info de dimineata.o clasa in care invatam eu iar o clasa in care invata o fata care-mi placea.cat despre dragoste ce sa-ti zic,eram varza eram foarte preocupat de iesirile cu baieti petreceri si alte alea,in nici un caz conversatii de genul asta cu fetele.
intr-un final un prieten de-al meu mi-a zis: nu-ti trebuie scoala ca sa seduci o fata,altii au urcat pe luna iar noi baietii nu suntem in stare sa vb cu o fata? fi tu insuti,vorbeste cu ea sincer, dar trebuie sa fiti numai voi 2, sa fie atenta numai la ceea ce zici tu, spune-i in fata ceea ce simti pentru ea si ai sa vezi ca o sa mearga.
ca sa-ti zic...mi-a mers.incearca si tu, fetele vor foarte multa sinceritate.mai buna o vorba sincera decat 10 minciuni.
succes
ast fundita tongue

| crisiss a răspuns:

Incearca sa te bagi in seama cu ea, fa-i complimente, intra pe fb-ul ei dai like-uri diverse chesti si daca reactioneaza la astfel de chesti totul va merge de la sine

| HereAndNow a răspuns:

Trimite-i niste melodii (ceva gen cu subinteles smug), intreab-o daca s-a uitat la emisiunea nu stiu care, roag-o sa te ajute la un exercitiu, cere-i parerea despre diverse etc Ei ii place skateboard-ul? Daca da, invita mai multi prieteni, printre care si ea la un suc, un film, la patinoar, si poate ii arati niste miscari. Bafta multa! >big grin