| anonim_4396 a întrebat:

Salut, presupun ca intrebarea aceasta a mai fost pusa, dar as mai dori niste raspunsuri. Si sa incepem: Am 16 ani baiat, si sunt cam fricos in sensul ca ma "inmoi" daca cineva vine la mine si se ia de mine sau vrea sa ma loveasca ( in special daca e tigan laughing ) si as vrea sa stiu daca e vreo metoda sa scap de aceasta frica de a riposta sau de a ataca ( stiu ca nu e bine sa te bati sau sa te certi dar in unele situatie nu este alta solutie ).
PS: Am inceput sa fac sala de aproape un an. Putere am si la sport sunt bun, am prieteni multi dar nu vreau sa ma bazez tot pe ei, vreau sa ma descurc si singur in situatii de genu straight face
In concluzie vreau sa stiu daca este vreun "leac" de a scapa de frica. ( scuza-ti daca am gresit categoria )

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Ai minte destula cat sa-ti dai seama ca, cu bataia nu se rezolva nimic. O sa scapi de problema asta cand o sa creada mintea si sufletul tau ca trebuie neaparat sa-l lovesti pe ala. Daca nu reactionezi imediat cu bataie si chestii de genul, esti inteligent si-ti dai seama ca nu merita. happy

3 răspunsuri:
| MyNameIsCata a răspuns:

Ma pot sa spun ca nu e ''bai'' daca esti asa.Inseamna ca te-ai maturizat nu iti dai seama? Daca le faci jocu' si sa zicem ca tu esti mai tare ca tziganu ala il bati... da dupa? Vine cu toata satra si ai incurcat-o mai bine ramai asa da in cazu ca ala exagereaza scoate un cutit sa nu stiu atuncia da, da-i in gura frate sau i-ai arma. Sper ca te-am ajutat papa