| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea nu e sincera cu mine, nu ma intelege. stiu ca ma iubeste. dar stiti ea are scoala de dimineata, la fel ca mine, si eu ajung acasa pe la 2 si eu obisnuiesc sa ii las 3-4-5-6 mesaje, dupa ce vin de la scoala ca de exemplu: buna, am venit. de abia astept sa vorbim. buzz cand intrii te iubesc" si astazi. la 2 am intrat pe yahoo detector si am vazut ca-i pe invisible... nu mi-a spus nimic, si a stat pe invisible cam 10 minute apoi a iesit si acum, la 6:30 e pe invisible si nu imi spune nimic. daca avea incredere in mine, sau daca era sincera cu mine imi spunea ceva. am dreptate?(mi-a spus ca nu o sa ma minta niciodata)

Ajutor! Dc face asta? sad

14 răspunsuri:
| mishuzuchan a răspuns:

Poate pur si simplu avea treaba si nu putea vorbi totusi cel mai bine este ca maine la scoala sa vorbesti fata in fata cu ea si sa lamuritzi lucrurile ^^ te pup si succes maine cu ea

| คlєxヅ a răspuns:

Poti sa ii spui ce te deranjeaza, dar fara violenta.

| ゼロの a răspuns:

Poate ca are nevoie de putin spatiu si ca sa nu te supere (pentru ca te iubeste) nu iti zice nimic.
Cel mai bine este sa o intrebi, dar pe ocolite ca sa nu o acuzi de ceva si sa se spupere si sa nu mai fiti prietene.
Bafta

| Danielbc a răspuns:

Am patit exact ca tine(ma jur)ca apoi sa aflu ca mai era combinata cu unu si ca, cu el vorbea cand pentru mine nu era online.va gasi fel de fel de explicati gen,, era deschis pc-ul dar nu era la el de asta eram si pe invisible''. cand vorbesti cu ea(frumos si calm)incepe sa povestesti ce ai facut(ca sa nu se prinda)si intreab-o EA ce a facut, asa o prinzi cu minciuna.va incerca sa o intoarca, ca nu era la pc sau sa atace gen,, da ce ma verifici?''crede-ma eu bagam mana in foc pentru fosta.era cuminte, ea spunea ca imi spune tot, ca moare fara mine asa de mult ma iubeste.ca apoi sa imi vina in cap sa verific daca e pe invizibil...si ghici ce...era.a bagat scuza cu,, nu eram la pc l-am lasat doar deschis''apoi cand a vazut ca nu o cred a inceput cu,, da ce ma verifici? asa de multa incredere ai in mine?''(adica tot eu vinovat). daca era cinstita vorbea cu tine iti dadea un mesaj gen,, uite am treaba nu pot vorbi''sa inteleg ca pe mess a putut/avut timp sa intre iar tie sa iti dea mesaj nu? cat dureaza un mesaj scurt? 1min?(fie de la mine)cat a durat sa aprinda pc si sa intre pe mess?(de 2 ori)exact

| Mmooaarro a răspuns:

Si vreau sa va spun ca e si pe facebook si tot nu imi spune nimic (eu nu i-am spus nimic) Stie ca de abia astept sa vorbesc cu ea! O deranjeaza chestia asta?crying

| Azµre a răspuns (pentru Mmooaarro):

Poate o sufoci... sau poate nu a fost complet sincera cu tine. Acum nu stiu cel mai bine e sa discuti cu ea fata in fata si sa-i spui ce ai pe suflet. Acum eu stiu de cat timp sunteti voi impreuna... deja dupa o perioada de 1 an nu ar mai trebuie sa fie astfel de probleme. Eu zic sa vb cu ea fata in fata si sa-i spui sa o intrebi ce are ce o deranjeaza daca e o problema cu tine si asa mai departe.

| unknownn a răspuns (pentru Mmooaarro):

Stai chill baiete, ce te agiti asa? Te-ai gandit ca poate are treaba? Sau poate n-are chef azi de tine?

| denysuk25 a răspuns (pentru Mmooaarro):

Probabil nu mai tine asa de mult la tine, in primele saptamani e iubirea in foc dar dupa nu mai e asa, te plictisesti. Eu nu iti spun ca s-a saturat de tine, dar si tu, mai las-o sa respire saraca, o iubesti, ii zici asta, dar nici chiar sa nu o lasi nici putin in pace. Daca esti instent si daca vede ca ai da totul pentru ea, se crede mare Printesa ( ceea ce pentru tine cred ca e ). Vorbeste cu ea maine la scoala si intreab-o Buna! Eu nu inteleg nimic! Suntem un cuplu, ne iubim sau suntem niste necunoscuti! Daca mai continui sa te comporti asa, ne despartim, ca nu esti ultima fata de pe lume ( si asa vezi daca tine la tine, daca te iubeste iti trimite mesaje, sufera, dar daca nu ii pasa nu vei mai avea nici un semn de viata din partea ei. Succes!

| Mmooaarro a răspuns (pentru denysuk25):

Poate ca ai dreptate, sincer sa fiu vorbesc cu ea in fiecare zii... poate are nevoie de aer. sa o mai las in pace. dar poate nu ai dreptate. poate nu ii pasa de mine. nu stiu ce sa zic. eu nu pot sa stau pe invizibil si ea fiind online sa nu ii spun nimic. eu o iubesc enorm de mult imi place totul la ea. pur si simplu nu imi explic dc sta pe invizibil. si a intrat pe facebook 10 secunde apoi a iesit. nu stiu ce sa fac(ma cunosc cu ea de 2 ani, ea nu e de la scoala de la mine, e iubita mea cam de 2-3 luni... am 16 ani, ea 14 jum.)

| SabinaB a răspuns:

Poate pur si simplu are treaba, sau teme, sau are de invatat. si eu aveam o prietena care facea tot la fel, dar in zilele urmatoare am vorbit cu ea dar la noi a iesit cam rau (mai erau si alte problema care ma deranjau la ea si dea aceea s-a suparat ), cel mai bine ar fi sa fi sincera cu ea si sa ii spui ce te deranjeaza

| Dan1ella a răspuns:

Poate o sufoci....adica lasa-i putin spatiu... nu ii mai trimite atatea mesaje( unul ajunge). asteapta sa te sune ea. poate vrea sa va despartiti si nu stie cum sa iti spuna.sunt mai multe motive pentru care ar putea face chestia asta. Vorbeste cu ea! Asa e cel mai bine!:*

| locoangel a răspuns:

Si eu cand sunt suparata sau cand am cv de facut nu am timp sa vorbesc cu toti care imi dau buzz... poate are vreo problema, si daca sunteti chiar cele mai bune prietene sigur o sa iti explice ce a avut de facut. nu iti pierde increderea, caci sigur mai tine la tine! incearca dupa ce te intalnesti cu ea sa vorbiti despre asta.
sper ca ti-am fost de ajutor si sa nu iti pierzi incredereahappy