| anonim_4396 a întrebat:

Sa trec direct la subiect. Am 13 ani si am mult par facial (cel putin pentru mine, e mult!). Eu as vrea sa il rad, dar intr-un fel imi este rusine de parinti, nu imi place sa vorbesc cu ei despre mine, despre schimbarile mele, si altele. Nu pot sa fac asta fara sa vorbesc cu ei. Si chiar daca as face-o, dupa asta tot ar urma o discutie de genul.

Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Shobby te ajut ca si tu m-ai ajutat pe minehappy nu trebuie sa iti fie rusine de parintii tai si mie imi este uneori rusine de mama mea dar trec peste astahappy asa si tu spune-le ca te deranjeaza parul si spune-le pareea ta cum ca ai vrea sa te razi iar daca ai vor zice nu insemna ca ei asta considera ca este spre binele tau ei iti vor doar binelehappy...multa bafta cu problema tabig grin

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai tu trebuie sa te ingrijesti nu poti sa iesi afara cu acel par inestetic pe fata, asta spune-le parintilor tai dupa ce te razi si daca iti comenteazawinking!

| danieladana a răspuns:

Fata este o parte sensibila a corpului mai exact unde este aceasta intesta crestere a parului? nu face prostia sa te razi. daca este in jurul buzelor ia-o cu benzi. iti creste mai greu. incearca sa vb cu parintii, parintii in tot deauna iti vor binele crede-ma. eu vb orice cu parintii mei si imi sunt foarte deschisi.

| squarehead a răspuns:

Nu e mare lucru.trebuie doar sa le spui, pentru ca daca nu le zici va urma o discutie asa cum spui si tu. Spunele ca este normal sa faci asta la 13 ani si ca nu e mare lucru...si chiar nu este.

| shooby a răspuns:

Danieladana, mustata xD

| darius_9829 a răspuns:

Radete fara sa le zici daca asta simti