| Anonymus12321321 a întrebat:

Salut, sambata vreau sa plec pana in Zarnesti, nu singur, cu un prieten care fix sambata împlinește 17 ani, eu am 16 si ne-am gandit sa ne cazam la un hotel, întrebarea mea este, putem face acest lucru daca nu aveam peste 18 ani undeva pe langa Gara, poate sa fie si casa, vila?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate. La hotel va puteti caza NUMAI daca aveti peste 18 ani, sau veniti cu un parinte ori tutore legal, de manuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O unitate de cazare care se respecta nu primeste minori neinsotiti

| HadesSs a răspuns:

Puteti opta pentru o pensiune e mai ieftina si cred ca o sa va primeasca happy