| Cip_1607 a întrebat:

Salut si buna pentru fete. am 16 ani mai am putin si fac 17 si am ca inaltime 1.60. ce ziceti mai cresc?

Răspuns Câştigător
| Leammy0804 a răspuns:

Cresti tu.
tata a avut 1.45 la facultate si acum are 1.80. dar ar trebui sa te mai alergi si tu stii la ce ma refer? trebuie sa mananci bine si trebuie sa faci sport ca si basket sau handbal sau alte lucrui care te fac inalt. intreaba-ti tatal cum el s-a inaltat

1 răspuns:
| ioionutbest a răspuns:

Buna! Sigur ca o sa mai cresti in inaltime nu iti fa griji pana la varsta de 22 de ani o femeie se dezvolta, inclusiv creste in inaltime mai ales in perioada intre 19-20 de ani nu te considera mica de statura caci pentru varsta ta e bine asa.Stiu ca unele fete sunt mult mai dezvoltate la varsta asta dar sa stii ca nu e chiar asa de bine sa arati mai in varsta decat esti.Fii multumita de cum esti, ce esti trebuie sa ai incredere in tine sa te consiteri asa cum vrei pentru ca si ceilalti sa te perceapa la fel.Te pup si sper ca ti-am oferit un sfat de folos! Ai grija de tine!