| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut.
Simt ca viata mea se duce de rapa.
Prieteni am putini, starea mea fizica se degradeaza(devin gras).
Chef nu am de nimic.
Ma simt mereu plictisit, nu inteleg ce am.

Ce as putea face? Simt ca sunt intr-un punct mai greu al vietii.

Am 17 ani

4 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Voluntariat, este o solutie. (Smurd, etc.)

| Andra9pk a răspuns:

Depresia. boala secolului. Dar de ce nu incerci sa iti imbunatatesti viata? De ce nu faci tu lucrurile care iti plac? De ce sa nu profiti de tinerete? Mai rau iti va parea mai tarziu, pentru lucrurile pe care nu le-ai facut..inca nu esti la munca sa ai un stres atat de mare,nu ai familie,copii ca sa stai cu griji "ce pun pe masa". Iti poti face prieteni, poti iesi sa te distrezi, fa-ti o iubita, du-te la un concert, la un football cu baietii ..nu stiu. Viata nu se duce de rapa daca ti-o faci frumoasa. Depresia, stresul psihic te imbolnaveste.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios explică (pentru Andra9pk):

Nu cred ca sunt in depresie, nu s chiar asa de trist, nu inteleg totusi cum sa imi fac viata mai buna.
Sunt comunicativ cu prietenii, dar cu necunoscuti sunt foarte tacut si sfios. Probabil sunt anti social.

| anonima182000 a răspuns:

Exista psihologul liceului daca esti la liceu...Te ajuta foarte mult si e gratis. Multi cred ca e inutil sa vorbesti cu el dar chiar te ajuta te face sa iti dai seama ce iti place sau ce e important pentru tine