| anonim_4396 a întrebat:

happy Sper ca ma poate ajuta cineva!happy
Imi place foarte mult de un baiat, dintr`o localitate vecinahappy. Este cu 3 ani mai mare decat mine si ne-am intalnit de vreo cateva ori (2-3 ori) laughing. Nu stiu daca ma place, dar pe o prietena de-a mea o mai intreaba de mine ( ce fac, cum merge scoala etc. happy ). As vrea sa-i cer ID-ul dar mi`e rusine si am vazut ca este intr-o relatie deschisa cu o fata (nu sunt din aceeasi localitatehappy ). Nu stiu daca e ceva serios intre ei, insa, am vazut ca la status are ``Te iubesc`` si are poza ei la avatar :-s (am vazut asta in lista unei prietene care are id`ul luihappy ).

As vrea sa ii despart big grin Stiu ca nu e frumos din partea mea, dar nu cred ca se iubesc. Poate doar se plac ( 20% )big grin
Ce ar trebui sa fac? happy
Dau voturi si funda!happy

2 răspunsuri:
| Amaliagb a răspuns:

Depinde cat de tare iti place de acel baiat, nu nu e frumos sa i desparti.si de asemenea faptul ca e mai mare cu 3 ani ca tine e aiurea tare. depinde cati ani ai tu. si ce vrei de la viata ta.big grin take care

| goldraluca a răspuns:

Si eu am aceeasi problema! vara trecuta.acel baiat avea o relatie deschisa cu o fata din alta parte.el se uita la mine,ma imbratisa,ma saruta de fata cu prietena lui,am incercat sa ii spun sa nu imi mai faca aceste lucruri, dar nu intelegea.mi-a venit in minte sa ii despart, pentru ca relatia lor nu prea mai mergea (din punctul meu de vedere).m-am gandit toata noaptea cum sa ii despart si a doua zi cand am auzit ca s-au despartit nu mai puteam de bucurie.si acum sunt cu acel baiat tongue