| anonim_4396 a întrebat:

Salut,Am 15 ani și 2, luni o înălțime de 1.73 seara, și 1.74, 5 dimineața.Cum este posibil așa ceva? Aș dori să știu dacă îmi va mai crește piciorul, dacă acum am 42.Am uitat să precizez mama are 1.65, iar tata 1.68, dar la mine in familie au fost și oameni mai înalți peste 1.78, de exemplu un bunic care mai trăiește, acum are 80de ani, in anii tinereței a fost înalt în jur de 1.80, acum are 168-170.Dar am mai avut și unchi mai inalți, care aveau în jur de1.80

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că în timpul zilei se comprima cartilajele dintre vertebrele de la coloana. De aia ești mai înalt dimineața după ce stai întins toată noaptea.

| ___TL5G a răspuns (pentru suntserios):

Dar oare cât voi avea la picior?

| suntserios a răspuns (pentru ___TL5G):

42-43 cine știe.

| ___TL5G a răspuns (pentru suntserios):

Mă tem că nu voi ajunge 1.80

| suntserios a răspuns (pentru ___TL5G):

Așa, și?

| ___TL5G a răspuns (pentru suntserios):

Vreau să fiu înalt

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mi se pare mie sau tu ai mai avut cont pe aici, cu intrebarile astea? Seara esti mai obosit de peste zi, coloana ta este tasata daca depui efort, cari ghiozdanul cu carti etc.Asta se intampla la majoritatea oamenilor, iar pe masura ce avansezi in varsta, la batranete, devii oricum mai scund.

| ___TL5G a răspuns (pentru dullcat):

Nu,mi-am făcut doar acum