| Adrian1331 a întrebat:

Salut,sunt clasa a 7-a si as vrea sa dau la Liceul Militar Tudor Vladimirescu din Craiova,imi doresc foarte mult,dar problema este ca nu stiu ce probe se dau,cum e proba fizica,etc...
Poate sa imi spuna cineva la ce o sa dau probe in plus si mediile cu care se poate intra?
Sunt foarte dependent de calculator,telefon,cum pot face sa scap de dependenta asa?
Inca ceva,un mesaj motivational pe aceasta tema sa imi doresc din ce in ce mai mult pe zi ce trece?
Sper ca am pus intrebarile destul de clar, multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Dupa ce treci de vizita medicala, vei sustine mai multe testari de verificare si anume:
*testare psihologica
* testare a aptitudinilor fizice--- vezi traseul aplicativ:https://soldatii.wordpress.com/2013/02/09/proba-sportiva-colegiul-militar/
*proba-test de verificare a cunostintelor de romana si matematica dobandite in gimnaziu.Nota obtinuta la acest test se adauga rezultatelor obtinute la evaluarea nationala ( ultima medie de admitere 2016 la colegiul militar Tudor Vladimirescu-Craiova a fost 7, 30--- vezi link : http://www.gds.ro/......craiova/). Din cate stiu, toate colegiile militare au numai clase cu specializarea mate-info.

p.s. Nu-ti trebuie motivatii daca VREI cu adevarat sa reusesti! Adictia(dependenta) de jocuri pe calculator si telefon se rezolva tot cu ajutorul vointei!

| Adrian1331 explică (pentru alessia5158):

Multumesc mult!

| alessia5158 a răspuns (pentru Adrian1331):

Succes si spor la invatat!--- sa fii constient ca, daca vrei cu adevarat ceva, vei muta "muntii" din loc!