| bitzaxp90 a întrebat:

Salut, sunt elev de clasa a 8a, examenul (la mate) e in curand si eu sunt foarte disperat pentru ca sunt foarte prost la mate. Nu stiu sa fac nici o problema care se facea in clasa, cand ma uit la foile/testele din anul asta parca citesc chineza. Am reusit sa trec la mate toti anii astia cu portofolii si referate, dar acum nimic din astea nu ma mai poate ajuta. Imi puteti da si mie un site sau ceva care sa ma pregateasca cat de cat pentru examen? Un site in care sa fie tot ce am nevoie pentru examen. Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Rupe-ti cateva ore din viata si uita-te la toate video-urile acestul domn
http://www.youtube.com/user/profuldemate/videos
Incepe cu prima lectie si cu siguranta vei invata ceva.

| vicky14u a răspuns:

Invata-ti foarte bine formulele,

| vicky14u a răspuns:

Verifica-te si asigura-te ca le stii, de abia dupa aceea treci mai departe,

| vicky14u a răspuns:

Acorda-ti timp pentru exercitiile si problemele rezolvate. Trebuie sa le intelegi foarte bine pe acelea,

| vicky14u a răspuns:

Daca nu intelegi deva din ele, apeleaza la colegi.

| vicky14u a răspuns:

Si foarte important, nu/ti pierde timpul pe internet. Vei avea dupa ceea cat timp vei dori tu...

| Dubluve a răspuns:

Acum nu te mai ajuta cu nimic din pacate..trebuia sa faci ceva meditatii macar acum pe ultima suta de metri..asa am facut si eu si am mai evoluat ca sunt tot a8a..Succes la examene.