| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Sunt fată și am un lucru ce mă nelămurește.
Până acum, toată adolescența mea a fost plină de băieți.
Nu mă refer că m-am plimbat eu cu 100 de băieți, ci că ei pur și simplu s-au băgat în vorbă cu mine, am devenit prieteni până mi se spunea clasicul * te plac *. Până și prietenii mai vechi, pe care-i cunosc de ani buni se dau la mine. Pe ăștia îi înțeleg, ne permitem glume, tâmpenii. Dar acum dacă ar fi să cunosc un băiat, nu m-ar mira să-mi spună că mă place. Eu sunt fire emotivă. și sensibilă, pun totul la suflet și nu mă consider deloc frumoasă, deșteaptă și mai știu eu cum primesc eu laude. Nu îmi place să mă laud, yuch. Când văd că toți sunt așa. atrași de mine, fie prieten fie nu, mă gândesc că am ceva mai special sau pur și simplu ceva * al meu *, dar nu știu ce, aș vrea să-l găsesc. Nelămurirea mea e dacă un băiat care te place, ar fi deranjat de câteva coșuri pe obraji vizibile la soare ( drept punctulețe )? Adică, toți spun că sufletul contează, să ai cu cine vorbi și să ai o persoană de încredere alături de tine, dar prima și prima dată aspectul atrage, asta este clar.
Aș vrea să știu dacă coșurile ar putea strica o relație sau o atragere față de persoana respectivă? Lămuriți-mă.
Dau fundă, mulțumesc.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca cineva te place, atunci te place si fara, dar si cu ...cosuri.

| T0T a răspuns:

Cum să strice alea o relație mă? Dacă placi pe cineva, placi acea persoană pentru ceea ce este, altfel nu există nimic.

| OldSoul a răspuns:

Daca te simti atras de o asemenea fata faptul ca are cosuri nu e un impediment, treci peste il ignori, stiu asta ca si eu ma simt atras de o fata care se pare ca seamana oarecum cu tine.

| SkyPilot a răspuns:

Cateva cosuri sunt OK. Daca arati bine in rest, atragi destui baieti si cu o acnee destul de severa. Cand cineva iti spune ca te place, te place asa cum esti. Eu personal ma simt atras de personalitate si de un corp frumos (sa imi placa amandoua happy ).

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Câteva coșuri nu, nu ar putea strica o relație. Nici daca sunt multe. In fine, acum depinde de persoana, dacă te preferă cu tot cu acele coșuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ai scris un roman inainte doar sa intrebi despre niste banale cosuri?

| Cata674 a răspuns:

Adevarata dragoste/prietenie nu se opreste in cateva cosuri.

| DianaMlg a răspuns:

Hey,in primul si primul rind fiecare fata are cate un mic defect.Nimeni nu e ideal-..Cosurile nu strica relatia, crede-ma, chiar deloc nu strica. Daca baiatul iti spune ca te place inseamna ca el a vazut defectele tale si te accepta asa cum esti. Daca il deranjeaza cosurile e prost..cosurile o sa dispara dar parerea ta despre el nu..In ziua de azi baietii
s-au mai dezvoltat.gindesc mai bine..si majoritatea din ei nu o sa te ignore din cauza unui cos..Sukces in continuare. Pupicii**
Funda?