| Birb a întrebat:

Salut!

Sunt in clasa a opta. Pana acum am avut medii de 10 in toti anii si vreau sa stiu daca am sanse sa intru la Tudor Vianu in Bucuresti.

Pe langa asta, puteti sa imi ziceti si mie pareri despre liceu (se face franceza sau germana, cum sunt profesorii, daca trebuie stiu bine informatica etc.).

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu stiam ca nu se mai ia in calcul media generala ci doar rezultatele de la evaluarea nationala. Felicitari pentru tot efortul si mult succes.

https://www.edupedu.ro/......ia-finala/

| Birb explică (pentru dullcat):

Ma interes mai mult daca credeti ca pot intra la acest liceu si cum e acolo. Multumesc oricum pentru raspuns.

| dullcat a răspuns (pentru Birb):

Daca ai avut numai medii de 10 cu siguranta te duce capul si ti-ai format disciplina necesara pentru a lua note maxime si la e.v.Deci da, ai sanse multe sa intri.