| alyn21 a întrebat:

sunt in clasa a XII a si pe primul semestru am avut 9 abseste. diriginta mi a zis ca daca mai fac 2 imi scade un punct la purtare.as vrea sa intreb cate absente are voie un elev sa fac pe an?(eu stiam ca are voie 9 pe semestru fara sa i se intample nimic)

Răspuns Câştigător
| alinutzapissy a răspuns:

Poti sa faci 9 absente pe un sem.asta inseamna 18 pe an.nu te mai panica atata ca nu iti scade nicio nota.acum depinde de tine sa nu dapeste 18 absente pe anwinking si alocatia nu ti-o ialaughing asta se intampla daca abandonezi. nu din cauza absentelor mai ales pentru 10winking

5 răspunsuri:
| alinutzapissy a răspuns:

Pai eu stiam ca la 10 absente iti scade un punct(pe semestru) deci daca ai 9 pe sem 1 sa nu depasesti 9 pe sem 2 ca dupa iti scade 2 puncte la purtarehappy. daca faci 19 iti scade doar unutongue

| alyn21 explică (pentru alinutzapissy):

Cate absente mai pot sa fac semetru asta fara sa mi scada vre un punct?
ori ca fac 11 sau 19 e cam acelasi lucru din ce mi a zis diriga

| alyn21 explică (pentru alyn21):

In final tot n am prea inteles...
deci daca mai fac o absenta nu mai primesc alocatie si intru in consiliul profesoral?

| alinutzapissy a răspuns (pentru alyn21):

Poti sa faci 9 absente pe un sem.asta inseamna 18 pe an.nu te mai panica atata ca nu iti scade nicio nota.acum depinde de tine sa nu dapeste 18 absente pe anwinking si alocatia nu ti-o ialaughing asta se intampla daca abandonezi. nu din cauza absentelor mai ales pentru 10winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum ca semestrele sunt decalate rau de tot ( unu are 3 luni si alalaltu are 6 luni, al doilea semestru ar trebui sa poti chiuli de 18 ori happy

| Hahaha10 a răspuns:

La a 10-a absenta este informat Ministerul si nu iti mai acorda alocatie iar daca depasesti numarul de 10 absente, situatia ta este discutata in consiliul profesoral iar atunci se decide scaderea notei la purtare sau primesti doar o atentionare.