| yourgirl a întrebat:

sunt intr-o situatie in care nu stiu cum sa reactionez...deci sa incep cu inceputul : parintii mei au divortat de cind cu 5 ani in urma, de atunci eu locuiesc cu mama in casa unde cindva locuia si tata, dar el plecase. dupa aia tata s-a recasatorit deja 2 de doua ori dar mama nu ..vara aceasta am fost la bunicii din partea mamei peste hotare (la mare ) si atunci cind am venit lacata la usa era schimbata si cind l-am sunat pe tata mi-a zis ca a vindut casa fiidca avea nevoie de bani;; si acum nu stiu ce sa fac ..de doua zile dormim pe la rude.si totusi mama a hotarit sa plecam inapoi la bunici (in Italia ) fiidca nu avem unde sa stam, si tata se comporta de parca si a pierdut mintile ..mama toata ziua plinge..si eu sunt intr o situatie.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| kingRing a răspuns:

Daca tatal tau are viata lui, facetio si voi pe a voastra, eu sunt in Italia de 4 ani, si sunt aici tot din aceeasi stiuatie ca a ta, crede-ma aici in Italia daca ai cap pe umeri iti vei aranja viata cit ai zice peste, si mama ta are tot dreptul sa dea in judecata pe tatal tau pentru ca a vindut casa fara permisiunea ei, dar totusi varianta cu Italia e mai buna, vorbeste cu mama ta si veti decide voi ce sa faceti. Iti urez bafta si noroc in viata!

| yourgirl explică (pentru kingRing):

Da, sunt si eu de acord dar mai este un pic pina la inceput de an si eu nu stiu deloc italiana..si precis o sa pierd un an, dar nu vreau (((

| kingRing a răspuns (pentru yourgirl):

Du-te la cursuri rapide pentru a invata limba si in jumate de luna o stii, de acum cred ca vei invata drumul pina la scoala ))... Eu tot asa am facut! Daca vrei tare o vei face!

3 răspunsuri:
| dana94dana a răspuns:

Parerea mea ar fi ca sa plecati in Italia si sa nu mai suferi pentru tatal tau. Sper sa alege-ti ce e mai bine pentru voi.