| Ghost963 a întrebat:

Sunt timid si am o mica problema.Imi place de una care cred ca si-a dat seama pentru ce simt pentru ea.In fiecare zi cand ma intalnesc cu ea si se foloseste de defectul meu.Se uita mereu la mine si incerc sa evit contactul vizual.Nu pot suporta acest aspect.Mereu ma urmareste special ca sa ma enerveze.Ii genul de fata care se baga toti labagii pe langa ea laughing). Deci nu prea am sanse si sunt costient de asta, dar nu stiu cum sa reactionez.Cred ca o face mai mult ca sa rada de mine.Deci ce sfat imi dati?laughing) FUNDA

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, a simpatiza pe cineva NU este un defect!
Apoi, daca iti place de ea, de ce ii ocolesti privirea?
Nu prea am inteles ce vrei sa spui in fraza "...se baga toti labagii pe langa ea". Unde anume se baga? Cuma dica "pe langa ea"?
Incearca sa te sfatruiesti sa scrii cat mai corect, ca sa pricepem ce vrei sa spui.
In fond, ce-ti pasa tie ce face ea, atata vreme cat ii eviti privirea cu buna stiinta, nepasandu-ti de ea.

| Hachimytza619Akita a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca baiatu' a vrut sa spuna ca sunt multi pretendenti la acea fata si prin deducerea lui, el nu are nici o sansa cu ea! Parerea mea.

| Ghost963 explică (pentru Hachimytza619Akita):

Corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Timiditatea este un punct forte al personalitatii Flegmaticilor.
Nu trebuie sa-ti faci griji, citeste de pe acest site si vezi alte puncte forte si valorificale. Fi desptept!
http://www.codrosu.ro/......ncte-slabe
Bafta!

| RappaNow a răspuns:

Salut. Așa am fost și eu după ce mi-am dat seama că unor persoane merită să le dai atenția, să faci mult contact vizual și să ai tot mai multe detalii despre persoanele ce îți plac. Sunt 100% sigur că vei avea șanse dacă îți iei inima în Dinți și îi faci acelei fete câteva complimente și contact vizual. Nu fi timid cu persoanele ce le placi, este ceva foarte nasol să nu faci contact vizual mai ales cu fata ce poate vei avea in curând o relație cu ea. Încearcă doar, o să vezi cum îți dispare timiditatea.