| Basara a întrebat:

Salut, sunt un baiat de 14 ani ce a inceput sa mearga cu o bicicleta putin mai mare (sunt putin scund de inaltime) iar nu stiu cum sa scap de cainii retardati de la mine in sat. De exemplu azi am fost ranit de 1 caine lup gen dintr-ala de politie, el voia sa se joace cu noi dar noi am inteles gresit si am bagat nitro in vale dar cainele nebun alerga mai repede decat noi si s-a bagat in fata dar ne-a lasat in pace. Eu am fost ranit in zona coastelor, a capului si a picioarelor noroc ca nu mi-am rupt nimic si ca cainele era de treaba. Am nevoie de un raspuns cum pot scapa de ei fara sa ma bat sau ceva sa pot scapa repede cu bicicleta mea (e un mountain bike) si sa nu mai cad in vaile abrupte ca sa pot scapa de acestia. Am niste prieteni ce se plimba de mai mult timp si sunt obisnuiti dar eu nu resusesc sa scap ca ei deoarece ei au biciclete putin mai vechi gen mana a 3-a, eu am la mana a 2-a dar e ca si noua. Va rog frumos sa ma ajutati.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu caini sunt retardati ci tu, ca esti incapabil sa judeci o situatie si sa nu intarati cainii.
Stai acasa, sau mergi cu bicicleta prin curte, daca nu esti capabil sa pricepi ca nu conteaza ca ce bicicleta ai, ca-i noua sau veche, cainele nu se da la bicicleta ci la cel care este pe bicicleta si care-i intarata.

| Basara explică (pentru Violleta2022):

Mda... am prieteni care s-au plimbat mai mult cu bicicleta ca mine si toti cainii pe care i-au vazut toti au atacat...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Basara):

Exact cum ti-a raspuns si Liona, poate pe unde va plimbati cubicicleta, nu este un loc potrivit, de intaratati cainii.

| Lioana a răspuns:

Cum sa scapi? Mergand cu bicicleta prin locuri in care nu sunt caini.

| Basara explică (pentru Lioana):

Nu prea sunt locuri dintr-astea pe unde sunt eu big grin

| Lioana a răspuns (pentru Basara):

Atunci inseamna ca nu e un loc potrivit de mers cu bicicleta.