| Yenkonovici a întrebat:

Salut.Tin foarte greu minte,invat,invat, uit tot...A 2-a zi uit tot ce am uitat.Am luat memo plus, dar rar cand era nevoie sa invat ceva.Am o problema cu tinutul de minte,doar la scoala mi se intampla asta.Ce pot sa fac sa tin minte fara raspunsuri gen : `Somn,alimentatie,nu exista pastila,sport` Vreau sa ma bag pe lecitina o sa-si faca efectul? Daca nu ce pastile pot sa cumpar sa tin minte? La scoala nu pot sa fiu atent deloc, adorm ora de ora asta mi se intampla din clasa a 4-a.Funda+Vot. Urgent.P.S sunt clasa a 8-a

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Stii care e cea mai buna metoda de invatat? sa fii propriul tau profesor sa te corectezi mereu tu singur, in primul rand sa fii atent 100% cand inveti ceva daca te gandesti la afara nu o inveti in veci, degeaba iei tu pastile nu esti interesat asta e adevarul sincer, nu iti place, ti-e somn ok inveti in mai multe ture dar macar da-ti interesul si corecteaza-te mereu

1 răspuns:
| Anonymní a răspuns:

Salut. Nu tii minte pentru ca inveti mecanic. In timpul orelor incearca sa te concentrezi pe lectia respectiva, sa gandesti odata cu profesorul. Lecitina isi va face efectul pe timp indelungat, este eficient sa o administrezi. Iti spun din propria experienta, eu sunt a 9-a si anul trecut am inceput sa iau lecitina inca de la inceputul anului scolar. Acasa, dupa ce iti faci temele scrie lectia de cateva ori pe coli, sau pe un alt caiet, incearca sa gasesti care ti-e cel mai prielnic mod de a invata.
Keep calm! Bafta happy