| Daniel254735 a întrebat:

Acum câteva luni m-am întâlnit la autobuz cu 2 fete. Una dintre ele a venit si mi-a cerut Facebook-ul, il l-am dat însă nu am primit nicio cerere de la ea.De atunci m-am mai întâlnit cu ea si mereu ma saluta însă nu am am apucat niciodată să îi cer Facebook-ul. Acum am găsit-o eu si as vrea sa ma bag in seama cu ea dar nu stiu cum sa o fac. Aveți idei?

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pentru inceput da-i o cerere de prietenie si apoi vedeti poate puteti tine legatura.

| Raven a răspuns:

Ideea e că, dacă a venit și ți-a cerut Facebook-ul, nu e genul timid, deci dacă ar fi vrut să fiți prieteni, ți-ar fi trimis o cerere. Având în vedere că n-ai primit așa ceva, e posibil ca ceva din ce a văzut pe wall-ul tău să nu-i fi plăcut ori ți l-a cerut din alte motive (să vadă pe cine ai în lista de prieteni, dacă nu e protejată de vreo setare, să-l caute pe vreunul dintre prietenii tăi)
Nu cred că ți-a pierdut ''adresa'', că ți-ar fi cerut-o din nou...
Nu aveți prieteni comuni pe FB, care să posteze poze, s-o eticheteze ori ceva, să poți comenta ceva pe acolo și astfel să te bagi în seamă? Fiindcă altfel nu știu dacă va reacționa pozitiv la vreun mesaj, în situația asta.
În schimb, ți-ai putea lua inima în dinți și s-o întrebi direct, când vă mai vedeți, de ce ți-a cerut Facebook-ul. Poți spune ceva, mai în glumă mai în serios: ''Credeam că mă iubești dar văd că nu mi-ai dat add. Mi-am pierdut farmecul?''
În felul ăsta nu pică nimeni de fraier și s-ar putea chiar s-o cucerești, fetelor le plac băieții cu umor și autoironie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spune ceva, iar ea o să îți răsrpundă. Doar atât.

| AlexandruSEV a răspuns:

Nu te mananca, fa in asa fel sa "te nimeresti" in acelasi autobuz cu ea si cere-i Facebook ul, cand o faci sa fie printr-o gluma smart referitoare la momentul in care ea ti-a dat Facebook, ii vei atrage atentia. Acum depinde si ce fel s-a uitat la tine cand ti-a cerut Facebook ul, ce a facut apoi, s-a mai uitat la tine pe furis, sunt cateva detalii care fac diferenta.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Zii "BUNA" si daca se considera "BUNA" o sa raspunda daca nu o sa-ti dea "seen" laughing

| Kitty67 a răspuns:

Da,da-i mesaj ca sa va cunoasteti!