| anonim_4396 a întrebat:

Salut TpU!
Acuma 3 ani obisnuiam sa merg in vacanta de vara la sora mea unde locuia si iubitul ei, totul bine si frumos pana cand iubitul ei mi-a facut cunostinta cu un prieten de al lui mai in varsta cu 10-15 care avea o afacere si cu copilul lui care era de varsta mea.Copilul era foarte ingamfat si credea ca totul i se cuvine deoarece tatal lui avea multi bani.Mereu venea la noi acasa ca sa se joace pe consola, niciodata nu ma lasa sa ma joc si daca voiam sa ii iau maneta din mana sa ma joc si eu facea urat. Tatal lui din nefericire a decedat acum 2-3 luni din cauza cancerului.Nu am tinut legatura cu baiatul lui de vreo 2-3 ani, deoarece nu imi placea de el pana cand acum o luna a dat de mine pe o retea de socializare si ma bombardeaza cu mesaje non stop cu "cf?", "dc nu scrii?" si mi se adreseaza asa parca nesimtit cu "zi ma", "hai ma mai repede" "ce faci ma de nu scrii" cred ca ati inteles ce vreau sa zic si vreau sa ma scap de el si nu stiu cum, am inceput sa nu ii mai scriu nimic si el tot ma bombardeaza cu cate 50 de mesaje zilnic si nu vreau sa ii zic direct "Nu mai am chef de tine".
Ce as putea sa fac?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! De ce nu il blochezi direct? Sau spune-i ca ai si alta treaba si sa nu iti mai scrie atat de multe mesaje.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Block direct.winking Nu ai nevoie de el. happy Eventual îi scrii un mesaj de adio, cum că să te lase în pace că nu l-ai suportat niciodată. happy Funda? big grin