| SebastianXeno a întrebat:

Am 1.60 și 51 kg (băiat) și 13 ani împliniți de o lună și ceva.Iar părinții mei au următoarele înălțimi Mama are 1.78 și tata 1.76 fara incaltaminte.Ce șansă am sa am 1.80 daca fac tracțiuni,sar pe trambulina, și fac handbal.Voi ce credeți?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

(inaltimea tatalui + inaltimea mamei +13):2 = inaltimea baiatului
(178+176+13):2= 183.5
Cu aproximatie, poti ajunge la 1.83-1.84m

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ai sanse mari chiar sa treci de 1.80 cu datele astea.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Ai sanse destul de mari. Mai ales ca esti atlet. O sa dureze insa ceva, dar sa stii ca inaltumea nu e totul happy

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Sanse mari, cu motivatie si munca. Eu fac 15 in decembrie si vreau sa ajung la 1.70 in 3 luni si am parinti mult mai mici.