| Anonimul1h a întrebat:

am 12 ani și îmi place de un băiat de clasa 7 mereu ne vedem la școală pe holuri și ne uitam unul la altul dar nu ne spunem nimic și nu știu dacă mă place! Cum sa vorbesc cu el și cum să mă bage in seama! Oare mă place? Și ce săi spun când ne vedem? Poate daca ii zic bună nu mă salută și mă fac de rușine! Oare să mă bag îl el din greșeală din neatenție? Și oare mă place?

Răspuns Câştigător
| GandesteRapid a răspuns:

Nu vreau sa fiu nesimtit dar MAI ASTEAPTA. Ai abia 12 ani ocupa-te de scoala sau nu stiu fa altceva -_-. Oricum nu esti in filmele americane sa dai peste el iar apoi totul vine de la sine si te cere de nevasta pe un cal alb. Daca nu intelegi asta macar nu fi prea disperata. Adica arata-i subtil ca-ti place de el. Adica zambeste-i sau saluta-l intr-un mod diferit idk. El sigur va intelege ce faci si daca te place sigur te va baga in seama si va ve-ti imprietenii. mai departe depinde de tine si de el

1 răspuns:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

La 12 ani sa te gandesti la baieti,acum esti inca un copil,mintea ta ar trebui sa ramana la curcubee si unicorni nu la baieti.
Nu o zic cu rautate dar daca de acum vrei sa te ocupi cu baietii o sa iti pierzi ce a mai ramas din copilaria ta, o sa ai destul timp si de baieti.
E putin probabil ca el sa te placa daca el nici nu stie cum te cheama probabil.
Gandeste-te mai bine la ce am zis, sa incepi de pe acum cu relatiile nu e bine, asta e o greseala pe care au facut-o multe fete si majoritatea au inceput ss regrete aceasta decizie, ai tai ar zice exact ca mine daca i-ai intreba.