| CalciuGabriel a întrebat:

Salut tpu.Am 13 ani si sunt rr-it adica nu pot pronunta r si l.Cand eram mai mic nu puteam pronunta nici d si g sau t si c.Dar am mers la logoped si am invatat sa pronunt t si c si g si d.Dar inca nu pot pronunta r si l si unii copii rad de mine.Credeti ca se poate rezolva? Pe viitor o sa vorbesc bine sau? NU MAI SUPORT EFECTIV

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Și sora mea nu îl putea pronunța pe r când era mică dar după un timp a reușit.
Nu îți pierde speranța, vei reuși până la urmă.