| BitKode a întrebat:

am 14 ani 1 metru si 82 cm (sunt cam mare da asta e tongue) si am 80 kg as vrea sa ma apuc de sala..Imi spuneti si mie ce ar trebui sa fac sa mai slabesc sau este bine sa ma apuc asa (am auzit de la un coleg ca ar trebui sa ma apuc asa ca si fratele lui face sala de 4 ani si la inceput era la fel ca mine)

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Eu am spatele de zici ca am tras de fiare anii de zile, am facut doar 2 ani de sala, insa sunt bine facut, si tu inca esti mititel, eu am vreo 102 kg si sunt 1, 85 laughing
La anii mei tu daca nu te opresti, o sa depasesti 100 crede-ma. fa ceva, abtine-te d la mancare.
Sfatu meu, daca te apuci de sala, la tine oasele nu sunt formate, tu poti sa cresti pan la 2 metri, am avut cunostinte la 2 metri 130 de kghappysau 150 la 2 metri si 5 happy
atata timp cat cresti in lungime, nu iti face probleme de greutate.
Nu as da niciodata kg mele jos happy as arata oribil slab.

| BitKode explică (pentru Liviu):

Mare dreptate ai mai bine mai mare decat sa fi o scobitoare laughing

4 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa faci exeritii cardio:alergat pe banda, bicicleta, aerobic(astea ard grasimile)
Esti destul de solid pentru 14 ani.

| BitKode explică (pentru MioaraParalescu):

Stiu ca sunt solid dar eu cred ca mi-ar sta bine daca as face sala

| Luchius a răspuns:

Apuca-te asa, organizeaza'ti o dieta, tine-te de program si totul va fi bine.