| DanielOvO a întrebat:

Salut TpU! Am 14 ani, baiat, si mie m-i se pare ca sunt mic pentru varsta mea. Deci eu am 1.56 inaltime si 40-41 numarul la papuc. Ma simt groaznic sa-mi vad colegii care au 1.80+ si eu sa am doar atata. E normala inaltimea mea sau nu, nu vreau sa aud de parinti pentru ca e ceeva la mijloc ce nu as vrea sa expun, vreau niste sfaturi concrete, trebuie sa merg la doctor sau ma voi inalta? Funda! Multumesc aniticipat!

3 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Pana la 21 de ani ai tot timpul sa cresti, ia niste suplimente cu vitamine si calciu, incearca macar 30 de minute pe zi sa faci miscare. Si renunta la complexe, daca esti mai mic nu inseamna ca nu poti gandi mai mult decat unul de 1, 80.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Unele persoane se dezvolta mai tarziu
nu ai motiv sa iti faci griji
daca vrei sa iti "accelerezi" putin cresterea du-te la altletism sau la inot.

| gorigoscop a răspuns:

Esti "destul" de inalt. adica daca la 14 ai 1.80 la 20 cat or avea aia? I don't want to see o sa fie numa basketbalisti profesionisti laughing)