| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si 1.80 m si as vrea sa pun niste muschi spuneti-mi ce sa fac adica ca un orar adica in ziua cutare
faci 20 de seri a cate 20 de flotari si se vede munca depusa de mine acum ce sa mai fac cate abdomene genoflexiuni etc

sa nu aud raspunsuri de genu du-te la sala

dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| Ciprian_Toncean_1982 a răspuns:

E foarte bine ca faci acasa, doar in conditiile in care reusesti sa restecti programul, in caz contrar se impune sala. NU ai precizat cate kg ai... Daca as fi in locul tau as face in felul urmator: flotari, genoflexiuni si tractiuni fata si spate (aici ai nevoie de o bara, cel mai bine deasupra usii). Cate 4 serii, 8-10 repetari. Ar mai merge o zi de alergat si in timp poti sa-ti cumperi greutati. Spor si te astept cu rezultate.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ca sa nu-ti umplu de scris, citeste aici :
http://www.getfit.ro/......acasa.html

Iti explica detaliat ce trebuie sa faci.

Doar sa stii 3 lucruri :

- muschii NU se fac doar cu exercitii, fara o alimentatie bogata in proteine nu faci mare lucru

- acasa niciodata nu o sa ai aceleasi rezultate ca la sala ci mult mai slabe

| LalaLaBeautifulLife a răspuns:

In fiecare seara inainte de culcare faci 20 de abdomene 10 genoflexiuni si 5 flotari timp de o saptamana. dupa care cresti numarul de exercitii cu 10 in fiecare saptamana mai putin la flotari unde numarul exercitiilor creste cu 5... BAFTA!

| Cosmin86 a răspuns (pentru LalaLaBeautifulLife):

Si ce rezultate obtii cu prostia aia de antrenament?