| abdulahmad177 a întrebat:

am 15 ani si 5 luni am inaltimea 1.69/1.70,tata are 1, 76/1, 77 mama 1.59/1.60 si fratele ce e cu un an mai mare are 1.76 eu imblu la sala de 3luni si jumate fac mult stretching aproape zilnic consum multe lactate si beau niste asa zice pastile omega 3 6 9 credeti ca mai am sanse sa cresc pina la 1.84 cel mult?, si aici pot sa mai adaug ca fac zilnic cate 20-30 de sarituri+am par pe corp in mai multe zone inclusiv pe fata...

4 răspunsuri:
| Sportfreak a răspuns:

Mai acum depinde, te faci minim de 1.74 si maxim 1.80 nu ai cum sa faci din tantar armasar daca stii ce zic, stai de bara atarnat, eu m am inaltat in 4 luni 5 centimetri

| MisakiAyuzawasan a răspuns:

Salutare, sansele de a avea 1.84 sunt 50%. daca ai in familia ta vreo ruda inalta(bunei, matuse, mosi...)atunci da.

| abdulahmad177 explică (pentru MisakiAyuzawasan):

De unde deduci ca sunt 50%?

| abdulahmad177 explică (pentru MisakiAyuzawasan):

Bunelul din partea mamei e mic are 1.64 iar bunicul din partea tatalui are 1.73