| trocki1238238409238409 a întrebat:

Salut TPU! Am avut parte de o intamplare haioasa oarecum, dar care ar putea sa imi aduca probleme. Intr-o seara, eu si un prieten, am vrut sa mergem la un supermarket. Intrarea era la subsol si inainte de usi, erau ceva scari pe care trebuia sa cobori. In varful scarilor, era un barbat care cand ne-a vazut, a inceput sa ne spuna ca magazinul e inchis. Acela probabil era paznicul supermarketului. Casierita era inca acolo, erau inca clienti, asa ca noi am crezut ca o fi un nebun care ne zice sa nu mergem, mai ales fiindca nu purta ceva imbracaminte speciala, specifica unui paznic oarecare. Prietenul meu a intrat in magazin, a fost urmarit de paznic pana la intrare, iar apoi l-a lasat in pace. Eu am stat si m-am uitat si vazand ca nu il mai urmareste, am mers si eu dupa el, crezand ca acel om chiar era un nebun. Odata intrat in magazin, casierita imi zice sa ies afara si atunci am inteles ca acel om chiar era paznicul. Am inceput sa imi cer scuze si am plecat rusinat. Erau niste oameni pe afara care ziceau ca asa sunt romanii, dar pur si simplu asa a fost conjunctura si la fel ar fi facut si ei probabil. Prietenul meu a luat ce a vrut si si-a cerut si el scuze. Ne-am cerut scuze si am plecat rusinati. Credeti ca ni se poate intampla ceva? Chiar îmi pare rau pentru ce s-a intamplat, dar a fost o situatie comica oarecum. Ce îmi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Doar v-ati facut de rusine fiindca nu ati dat doi bani pe ce v-a spus paznicul. Data viitoare probabil ca va vor tine minte, sau nu va vor servii, fiindca v-ati dovedit a fii obraznici.

Chiar nu a fost o situatie comica, dimpotriva, a fost jenanta si rusinoasa pentru tine, pentru voi, care nici acum nu realizezi ca te-ai comportat ca un copil fara bun simt si needucat.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Neinteresant.