| xToTheZx a întrebat:

Am și eu o problemă,la o amică de-a mea i-a murit prietenul innecat. Aș vrea câteva sfaturi că, cum aș putea să o liniștesc? să nu mai plângă de 2 zile plânge într-una. Vă rog,nu faceți mișto, dacă vreți să faceți mișto mai bine nu răspundeți. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Awww tragic, imi pare rau. Pai poti sa ii explici ca asta e viata, poti sa o incurajezi (ca totul o sa fie bine, ca nu se gata lumea aici, ca poate avea incredere in tine oricand, puteti sa vorbiti despre el (desi nu prea cred ca asta ar linistio dar am auzit pe multi spunand ca, daca vorbesti despre persoana pierduta o sa treaca durerea ) oricum poti sa incerci, poti sa ii spui ca din tot raul asta, este un bine pe care o sa il vada mai incolo, poti chiar sa te rogi pentru ea ( sa aiba liniste in suflet, etc ). Sper ca te-am ajutat cu ceva :)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Laso sa planga, se descarca de tot ce traieste. Important e sa fii mereu cu ea.

| Ryesen a răspuns:

sad sigh