| ExizTPU a întrebat:

am implinit acum 3 luni 14 ani. Dar eu de prin vara lui 2016 am crescut foarte putin fata de cum cresteam eu. Aveam vara trecuta 1.65 sau 1.66 si acum in Ianuarie 2017 am abia 1.69 (m-am masurat acum cateva zile), eu care cresteam la o data la 3 luni 2 cm. Cresc greu pentru ca incepe corpul sa ajunga la marimea maxima sau? :/ Iar de vara trecuta nici pensiul nu a mai crescut cam deloc... daca nu chiar deloc... Sunt cam speriat in privinta asta. Care e adevarul?

2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Ai răbdare până la 21 de ani și vezi atunci ce înălțime ai.

| Alex159000 a răspuns:

Înălțimea ta la 14 ani și 3 luni este complet normală și nu îți fă griji de fizicul tău, preocupate de materia școlară și îți vei da seama când va fi nevoie să îți măsori penisul, până atunci fă câteva mișcări de educație fizică (având un abdomen plat și vei creste tot mai mult)