| ToffyNR1 a întrebat:

Am luat o amenda de 50 de lei ca m-a prins in discoteca, ca am baut o bere cu alcool si nu aveam 18 ani.Deci vreau sa stiu daca vine citatie din aceea acasa sa platesc amenda,daca nu am platit-o inainte de termen, ca din cate am inteles eu daca e penala trimite acasa si daca nu e penala nu trimit acasa.Am luat-o de la jandarmerie si nu vreau sa afle parintii pentru ca nu cred ca o sa ma mai lase.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vine acasa, dar daca nu platesti va fi pusa la impozitul pe bunuri a unuia dintre parinti. asadar cand vor merge parintii tai sa plateasca impozitele pe casa / masina vor plati si amenda ta

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca o platesti nu iti vine nimic acasa

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Plateste-o le vine la impozit

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

50 de lei in 48 de ore?