| vlady434 a întrebat:

Salut TpU! Am nevoie ca cineva sa-mi explice un vis, cat de logic si de bine poate. (Ca sa incep o propozitie cu "deci") Deci, am visat ca ma duceam la un tip ca sa-mi dea ceva,eram pe bicicleta, mergeam pe autostrada... si intreceam masinile. Cand am ajuns la ala, mi-a dat un bilet. Nu stiu ce scria in el pentru ca nu-mi mai amintesc, dar stiu ca era ceva in franceza. Si apoi s-a schimbat totul... eram intr-un hotel (cred, ca asa arata) si era foarte multa lume. Prin "lume" ma refer cam la toate persoanele pe care le cunosc, sau le-am cunoscut vreodata. Si apoi am vazut-o pe fata de care m-am indragostit acum 3 si de care inca-mi mai place. N-am apucat decat sa o salut si apoi am plecat undeva (din nou,nu-mi amintesc unde). Si cand m-am intors am vazut-o tinandu-se de mana cu un coleg de-al meu, un prieten foarte bun. Pe ea o stiu din generala(am fost cu ea in clasa), si pe el il stiu de la liceu (e cu mine in clasa), si nu cred ca au de unde sa se cunoasca. Oricum, i-am vazut pe amandoi, si am auzit-o pe ea zicandu-i ceva de genul :"Mi-a fost dor de tine!".
Ce credeti ca inseamna toate astea?
P.S.: Astept raspunsuri serioase.

3 răspunsuri:
| Roxxxxi a răspuns:

Fiecare om are cate un vis ciudat.Adica toate visele sunt ciudate. Nu neaparat ca inseamna ceva..Nu te lua dupa vise.

| JustMe6378962 a răspuns:

Hmmm...nu inseamna neaparat ceva. Este pur si simplu un vis. Poate ca subconstientul tau s-a gandit foarte intens la acea fata, si apoi s-a gandit la acel prieten, combinandu-i, fara vreo logica. Cunosc si oameni care au visat ceva real, si care chiar s-au intamplat. Dar si mie mi se intampla sa ma simt ca si cum am m-ai facut acel lucru o data. Ciudat. Dar asa sunt visele: ciudate.

| vlady434 explică (pentru JustMe6378962):

Si mie. Am cateodata un sentiment de deja-vu atat de puternic, incat chiar cred c-am mai trait odata acele momente.