| 00mulanonim a întrebat:

Salut TPU,

Am nevoie de ajutor urgent! Am o problema mare, sunt adolescent, traiesc intr-un oras micut. Am niste probleme grave, mai mult de jumatate de oras (oamenii cunoscuti) ma stiu ca un ratat imputit si multi vor sa ma bata. O fata chiar distribuie zvonuri false despre mine pe care oamenii chiar le cred. Toti oamenii cunoscuti cu care as vrea sa fiu prieten nu vor deoarece au vorbit cu dusmanii mei.

Recunosc ca am gresit, razand de niste fete (nu in relatie), mi-am cerut scuze, dar nu merge si nu-mi pot face alti prieteni.

Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| sammie a răspuns:

Te duci la ei și le vorbești. Le spui că toate zvonurile nu sunt adevărat. Dacă ții totul în tine atunci nu vei reușii nimic niciodată.

Iar dacă aceștia nu te cred pe tine ci îi cred pe dușmanii tăi, nu merită să aibă prieteni.
Tu fiind băiat bun învață și axează-te pe viitorul tău apropiat. Lasă-i pe ei să vezi ce viitor o să aibă mai târziu dacă în loc să învețe stau să râde de copiii oamenilor.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred eu că te cunoaste jumatate de oras. Mai taie din ei.

| 00mulanonim explică (pentru darrio2007):

Sunt intr-un oras foarte mic si parintii mei au o pozitie socials mare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ma indoiesc ca jumatate de oras te considera asa.Un oras are mii de oameni.Chiar si daca apari la stiri, tot nu te retin prea multi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instant Karma, băiatule. Asta primești.