| Vali977 a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre..de cateva zile dau de aceeasi fata in curtea scolii, in curte, peste tot. Imi place mult fata dar nu stiu cum sa ma bag in seama cu ea, adica nu avem prieteni comuni, nimic. Nu e vorba ca nu am curaju sa vorbesc cu ea, dar nu stiu cum sa ii vorbesc la inceput, cum sa deschid un subiect cu ea si sa o fac sa mai vrea sa vorbim si sa iesim, prima data imi e cel mai greu pentru ca nu stiu cum sa incepi, dar dupa nu va mai fi o problema. Astept niste sfaturi x_X

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

I-ao frumos, sigur nu se va supăra dacă nu este sălbatică și o persoană care are un mod așa ciudat de a relaționa. Dacă gândește rațional va interacționa cu tine. Poți să îi faci semn să vină la tine și să-i spui cu cuvinte frumoase și fără a fi miștocar ce simți și că îți place de ea. Dacă nu îți va ieși nu te supăra, viața merge înainte, nu trebuie să stai într-o fată, dacă nu merită pentru că foarte multe au ciudățenii în cap, aroganță, capricii... Se pare că domină capriciile la majoritatea, fițele și nu doresc dragoste ci doar interese. Cam asta este realitatea din păcate. cam alte modalități nu știu care ar fi pentru a aborda-o. Dacă tu ești o persoană care dorește dragoste, ea are de pierdut este o pierzătoare că dă cu piciorul, succes!

2 răspunsuri:
| Frumystefy a răspuns:

Incepe simplu,, buna" dar ai grija cand vorbesti cu ea sa nu pari vreun obsedat... si deaici totul vine de la sine

| Bius298 a răspuns:

Nu ştiu, urmăreşte-o când face ceva si pur si simplu spui si tu ceva sau te bagi si după incepeţi să vorbiţi. Succes!