| Petru535 a întrebat:

Am o intrebare: Dacă eu am 15 ani și prietena mea 14 jumate, de 8 martie ce cadou as putea sa-i fac? 8 martie este ziua femeii din câte știu și nu prea știu dacă sa-i fac un cadou sau nu... Eu i-as face, dar nu vreau sa para aiurea... Voi ce spuneți? Dau fundă (și știu ca sunt mai ciudat, dar mna)

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Poţi să îi faci cadou cu orice ocazie, nu neapărat de 8 martie. Poţi să îi faci cadou și fără să fie o anumită sărbătoare sau zi anume. Plus că de 8 martie e ziua fetelor, femeilor, mamelor. Sărbătorim toate feluri de existenţă feminină. Ia-i ceva clasic un tort cu specific pe el de primăvară cu flori, fluturi, inimioare și cu poza voastră pe el și un mesaj din partea ta, și un buchet de trandafiri. Nu o să te ducă mult dacă știi de unde să cumperi. O să aprecieze dacă nu e genul atrasă doar de chestii materiale. P.S trăiţi-vă iubirea, aveţi grijă și să vă protejaţi în caz că aţi ajuns în acel moment. Oricum, viaţa e scurtă, nu ascultaţi de părerea lumii.

| Petru535 explică (pentru Nume6):

Mulțumesc tare mult!

| Andrei200202 a răspuns (pentru Nume6):

laughing)))) chiar trebuia sa le spui sa se protejeze? Tu nu vezi ca au 15 ani? Esti cumva pro ca astia 2 sa se fu*a la 15 ani?
Suck it.

| Petru535 explică (pentru Andrei200202):

N-ai înțeles. Nu e ceva ok, normal. Dar au fost o grămadă de cazuri și cred ca știi foarte bine. Și psihologul la care am fost mi-a explicat despre chestia asta.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Petru535):

Ce n am înțeles? Inteleg care e rostul întrebării dar asta deviaza grav si i ai mai si dat funda

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un cadou!
8 martie este ziua MAMEI si a FEMEII, iar prietena ta de 13 ani este doar o fetita, nefiind nici mama si nici femeie (inca).

| Donsavas a răspuns:

Ii cumperi flori ca toata lumea. Nu trebuie să fi deosebit prin daruri iar ea nu trebuie să aibă pretentii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai înțeles tu greșit. Ziua prietenei tale ( cât și a ta, de asemenea) este pe 1 iunie.

| Petru535 explică (pentru anonim_4396):

Dacă nu ai un răspuns concret, poți sa taci. Mulțumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Petru535):

Te copiii se cred oameni maturi.

| Trustmotorcy a răspuns:

Da, dacă simți nevoia să-i faci un cadou nu contează că este ziua femeii iar ea este momentan fată. Cred că s-ar bucura, știu fete care nu primiseră niciodată flori și s-ar fi bucurat de o mică atenție.

| Petru535 explică (pentru Trustmotorcy):

Mulțumesc pentru sfat!